Menu
Your Cart

Garanti ve Kullanım

ALKILIÇ YAPI MALZEMELERİ ALÜMİNYUM SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Samsun – TÜRKİYE


GARANTİ KOŞULLARI

Ürünümüz yetkili personel tarafından monte edilmek kaydıyla imalat, işçilik ve malzeme hatalarına karşı satış-teslim tarihinden itibaren 3 (ÜÇ) YIL SÜREYLE GARANTİ KAPSAMINDADIR.
Arızanın giderilmesi ile ilgili parça veya tamir işlemlerinin seçimi firmamıza aittir. Garanti kapsamından faydalanmanız için bu formun, kabin montajı tamamlandıktan sonra yetkili servis elemanı tarafından doldurulması gereklidir. Garanti belgesi ile ilgili çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

GARANTİ KOŞULLARI

1-    Satıcı Firma, Kaşe ve İmzası bulunmayan belgeler geçersizdir.
2-    Satış Tarihi, Montaj Tarihi ve Servis Elemanı isim imzası bulunmayan belgeler geçersizdir.
3-    Garanti süresi malın yerine sağlam olarak montajından itibaren başlar ve 3(üç) yıldır.
4-    Ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine ilave edilir.Ancak bu süre 30(otuz) iş günüdür. Bu zaman dilimi, ürünün servise, satıcıya, bayiye, acenta ve temsilciliğe garanti belgesindeki ‘’ONARIM TALEP FORMU’’ ile yapılması durumunda geçerlidir.
5-    Kullanım hatalarından kaynaklanan arızalarda BELGE geçersizdir.
a-    Çarpma ve darbelerde olabilecek kırılma ve çatlamalar,
b-    Taşınma veya yer değiştirmelerde oluşabilecek hatalar,
      (Garanti kapsamı haricinde kullanım hatalarından kaynaklanan arızalarda ulaşım, işçilik, parça               bedeli ve nakliye vs. gibi ücret talebi yapılır. Değiştirilen parça bedeli olarak, geçerli olan fiyat listesindeki fiyatlar uygulanır.)
6-    Ürün hakkında yapılan arıza bildiriminde, yanlış beyana dayanan talepler tespit edildiğinde o ana kadar yapılan tüm masraflar müşteriden tahsil edilir.
7-    Bu belge sözleşme niteliğinde olup tarafların hakkını korur. Satıcı kaşesi, adres ve telefonu bulunmayan talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır.
8-    Bu belge GARANTİ SÜRESİ bitene kadar saklanmalı ve garantiden yararlanılabilmesi için firmamıza ibraz edilmesi şarttır.
9-    Kabin temizlemesinde Çamaşır Suyu, Porçöz vb. gibi asit içeren kimyasallar kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde ÜRÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALIR.

DİKKAT ! ÜRÜNLERİN TEMİZLİĞİNDE SERT, ÇİZİCİ ARAÇ GEREÇLER  VE ASİT İÇEREN KİMYASALLAR KULLANMAYINIZ.